هلدینگ دیاکو


دپارتمان تخصصی کد اقتصادی

کد اقتصادی کدی است که برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به کار تولید کالا یا خدمات  می‌پردازند، جهت شناسایی شرکت یا مکان در واحد مالیاتی ارائه می‌شود.

یکی از  دلایل مهم برای دریافت کد اقتصادی درگیر نشدن با مسائل مالیاتی می‌باشد. اشخاصی که فعالیت اقتصادی و تجاری دارند، باید به تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر بپردازند. این موعد مقرر، هر سال برای اشخاص حقیقی، تا پایان خرداد ماه سال بعد است. بدین منظور دریافت کد اقتصادی ضروری است.

موسسه حقوقی دیاکو در کرج ، کد اقتصادی شما را به صورت آنلاین اخذ می‌نماید.

مطالب پیشنهادی:

کد اقتصادی افراد حقیقی چه مزایایی دارد؟

هر شخص با توجه به نوع فعالیت باید مالیات به دولت پرداخت نماید. دولت از مالیات دریافت شده از مردم برای رفاه حال مردم کارهایی مانند ساخت سدسازی، ساخت و تعمیرات راه‌ها و جاده‌سازی، ساخت مترو و غیره استفاده می‌نماید. در نتیجه پرداخت مالیات به نفع خود مردم است.

با اخذ کد اقتصادی هویت اشخاص در اداره مالیات مشخص می‌شود و از رقابت‌های ناسالم ممانعت به عمل می‌آید.

 با کد اقتصادی می‌توان در امور تجاری، انعقاد قرارداد با شرکتهای دولتی، دریافت کارت بازرگانی، صدور فاکتور ،افتتاح حساب در بانک، شرکت در مناقصات و مزایدات استفاده نمود.

طبق قوانین دارندگان کد اقتصادی مشمول معافیت از مالیات می‌شوند.

چه کارهایی ملزم به اخذ کد اقتصادی می‌باشد؟

اشخاصی که در حوزه تولید پخش و مونتاژ فعالیت دارند. مانند تمام کسبه و فروشندگان کالا اشخاص که در حوزه خدماتی فعالیت دارند.

 کسانی که دارای  جواز کسب می‌باشد و کسانی که دارای  مکانی  برای فعالیت خود می‌باشند.

نداشتن کد اقتصادی چه عواقبی برای  افراد در پی دارد؟

اشخاصی که اتاق کد اقتصادی دریافت نکرده‌اند، برای اولین بار دو برابر سود معاملات خود را باید به عنوان جریمه  به اداره  مالیات بپردازد.

 برای بار دوم محل کسب شان پلمپ می‌شود.

برای بار سوم به ۳ تا ۶ ماه محکوم می‌گردد.

مدارک لازم  برای تشکیل پرونده مالیاتی اشخاص حقیقی توسط دیاکو در کرج

درخواست کتبی

سه قطعه عکس ۳ در ۴

کپی مدارک شناسایی

کپی سند مالکیت و اجاره‌نامه

آدرس محل فعالیت و آدرس محل سکونت

شماره تلفن ثابت و همراه

کپی کارت اقتصادی قبلی در صورت داشتن

نکاتی برای اخذ کد اقتصادی

کسانی که چند محل فعالیت داشته باشد، تنها برای  یک محل ثبت نام انجام خواهد شد و بقیه  محل‌های فعالیت به عنوان شعبه در نظر گرفته می‌شود.

در صورت تغییر در اطلاعات  مکان ظرف دو ماه باید به اداره سازمان مالیاتی اعلام نماید. اگر کسی در حال حاضر شماره اقتصادی ندارد می‌تواند شماره ملی خود استفاده نماید.

ثبت نام کد اقتصادی جدید

کد اقتصادی جدید کد اقتصادی جدید ۱۶ رقمی می‌باشد که برای اخذ کد اقتصادی جدید باید در اداره مالیات تشکیل پرونده داده و پس از انجام کارهای اداری، کد اقتصادی جدید اخذ می‌گردد.

 با کد اقتصادی جدید می‌توان گواهی ارزش افزوده اخذ نمود. گواهی ارزش افزوده که گواهینامه ثبت نام اشخاص حقیقی در نظام مالیات بر ارزش افزوده نامیده می‌شود، برگه ای در قطع  A4   است که توسط معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور صادر می‌شود. این برگه، شماره و تاریخ داشته و برای هر مودی مالیاتی، بر اساس شماره شناسه ملی و کد اقتصادی، منحصر به فرد صادر می شود.

هر شرکت یا موسساتی که طبق قانون، ملزم به داشتن گواهینامه ثبت نام اشخاص حقوقی در نظام مالیات بر ارزش افزوده است، بایستی این برگه را در اختیار داشته باشد. نداشتن این برگه، به منزله پرداخت نشدن صورت وضعیت پیمانکاران در قراردادهای دولتی و محروم شدن از برخی معافیت‌ها در قانون مالیات است.

برای گرفتن اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی باید کد اقتصادی جدید گرفته شود.

 متقاضیان اظهارنامه مالیاتی به صورت آنلاین اظهارنامه مالیاتی انجام می‌دهند باید کد اقتصادی جدید را ارائه نمایند.

کد اقتصادی جدید برای کلیه فعالان اقتصادی مرتبط با گمرک الزامی است. آنها باید بعد از گرفتن کد اقتصادی قدیم، کد  اقتصادی جدید دریافت نمایند.

موسسه حقوقی و ثبتی دیاکو در کرج  باید با بهره‌گیری از کارشناسان حرفه‌‌ای شما را در اخذ کد اقتصادی به صورت آنلاین، ثبت برند در کرج، ثبت شرکت در کرج، ثبت شرکت در اصفهان، دریافت کارت بازرگانی در زنجان، ثبت شرکت در تبریز شما را  همراه می‌نمایند.

کرج | میدان شاه عباسی | شهدای دانشجو | مجتمع اداری امیر | طبقه دوم
02632400680 - 02632207510
09120594830 - 09120475112
02632400680
بالا
پایین