هلدینگ دیاکو


دپارتمان تخصصی پلمپ دفاتر

بعد از ثبت شرکت اولین کاری که باید انجام دهید، تهیه دفاتر تجاری مخصوص است. پلمپ دفاتر ۹۹ به  پلمپ شدن دفاتر اقتصاد یک تجارت گفته می‌شود. این دفاتر توسط وزارت دادگستری و دیگر ارگانها قانونگذار توزیع می‌شود.

 

انواع دفاتر پلمپ شامل دفاتر روزنامه دفتر کل و دیگر دفتر کپیه و دیگر دفاتر می‌شود که داشتن آنها برای شرکت‌ها و تاجران الزامی است.

 

تنها دفاتری که باید پلمپ شوند، دفاتر روزنامه و دفاتر کل  است. دفتر روزنامه دفتری است که ریز هزینه‌ها و سود و زیان به صورت روزانه در آن وارد می‌شود. دفتر کل دفتری است که ریز هزینه های دفتر روزنامه به صورت هفتگی وارد آن می‌شود.

 

پلمپ دفاتر ۹۹ برای ثبت و ضبط تمام هزینه‌های جاری در تجارت‌ها به کار برده می‌شود. در این دفاتر میزان دقیق درآمدها و هزینه‌های جاری مشخص خواهند شد. این دفاتر قبل از مورد استفاده قرار گرفتن باید توسط اداره ثبت پلمپ شوند.

 

نحوه پلمپ دفاتر مالی

 

طبق ماده ۶ قانون تجارت تمامی شرکت‌هایی که در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده باشد، باید نسبت به دریافت این دفاتر اقدام کنند و درخواست کنندگان برای دریافت دفاتر پلمپ دفاتر ۹۹ باید ظرف دو ماه برای دریافت این دفاتر اقدام نمایند.

 

این دفاتر پس از پایان سال جاری همزمان با آغاز سال مالیاتی به اداره مالیات تحویل داده

می‌شود و این کار هر سال انجام می‌پذیرد. در صورتی که تجار تا  یک سال اقدام به دریافت پلمپ ‌دفاتر نکنند، جرایم سنگین مالی باید بپردازند و در سالهای بعد پلمپ دفاتر آنها رد خواهد شد.

این دفاتر برای  مالیات بر درآمد تجارت‌ها مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

 

برای دفاتر مالی سال آتی  باید به نکات زیر دقت فرمایید.

 

متقاضیان پلمپ‌ دفاتر بنا به اطلاعیه‌ی منتشر شده از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را به انجام برساند. در اطلاعیه‌ای منتشر شده به متقاضیان جهت ارسال درخواست الکترونیکی پلمپ دفاتر  ۹۹ ابلاغ می‌شود. در صورت اقدام نکردن به موقع برای پلمپ دفاتر چالش‌های زیادی برای تجار در پی خواهد داشت.

 

حتماً در ابتدای سال مالی جاری به دریافت دفاتر سال مالی آینده اقدام نمایید. برای دفاتر قانونی سال آینده باید از دی ماه اقدام نمایید، زیرا در آخر سال درخواست‌ها افزایش می‌یابد. با افزایش درخواست‌ها و زمان بیشتری برای درخواست شما به طول خواهد انجامید.

 

 بعد از دریافت دفاتر پلمپ شده باید تمام مقررات قانونی مالیات مستقیم در خصوص نگهداری از این دفاتر را یاد بگیرید. اطلاعات در مورد این دفاتر را می‌توان از سامانه مالیاتی دریافت نمایید. این دفاتر از طریق از طریق پست  سراسری به محل اقامت شخصیت‌های حقیقی ارسال می‌شود.

شرکت‌های تازه تاسیس هم باید بعد  برای ثبت شرکت در اولین فرصت اقدام به دریافت دفاتر نمایند.

 

 اگر فعالیت نکردن شرکت مربوط به سال مالی گذشته باشد، نمی‌تواند برای سالهای آتی نیز توجیهی برای نگرفتن دفاتر مالی باشد. عدم فعالیت باید از طریق تشکیل پرونده دارایی اعلام گردد، زیرا عدم فعالیت بدون تشکیل پرونده معنایی ندارد. عدم فعالیت مالی ۴ ماه اول سال آتی اعلام می‌شود، در غیر این صورت مشمول پرداخت جریمه نقدی می‌شوند.

 

مدارک لازم برای پلمپ دفاتر مالی

 

شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره

مدارک شرکت از جمله روزنامه رسمی آخرین تغییرات هیئت مدیره

حق امضا وکالت نامه  در صورت داشتن وکیل

 

شروع و پایان سال مالی پلمپ دفاتر

 

تاریخ شروع و انتهای سال مالی هر شرکتی را در اساسنامه آن شرکت قید می‌شود و پایان مالی پایان سال مالی توسط سامانه محاسبه می‌شود.

 

اشخاصی  که مشغول به فعالیت تجاری هستند باید با توجه به سال مالی این دفاتر را دریافت و تنظیم نمایید.

 

به طور مثال پلمپ دفاتر ۹۹ باید پیش از سال یا فروردین همان سال دفتر را دریافت نمایند. با توجه به اینکه در انتهای سال جاری هستیم این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

دلایل رد دفاتر مالی

 

استفاده از دفاتر سالهای قبل

ثبت هرگونه اطلاعات غیر واقعی

ثبت نکردن فعالیت‌های مربوط به شعبه یا شعبات دیگر

صفحات بیش از حد سفید گذاشته شوند.

تراشیدن، پاک کردن و محو کردن مندرجات صفحه

در صورتی که دفاتر از پلمپ خارج شده باشد و فاقد یک یا چند برگ باشد.

 

 

سامانه پلمپ دفر تجاری

 

با مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ‌ها به آدرس http//irsherkat.ssaa.ir امکان پذیر است.

 

 

پیگیری پلمپ دفاتر مالی

 

پس از تکمیل اظهارنامه و پر کردن اطلاعات مربوط به اعضای هیئت مدیره و غیره در سامانه، شماره ‌پیگیری به شما اختصاص داده می شود که می‌توانید دفاتر پلمپ خود را پیگیری نمایید.

 

دریافت پلمپ دفاتر سال ۹۹ با دیاکو در کرج

 

یکی از بزرگترین دستاوردهای شهرهای مدرن، ارائه خدمات هوشمند با سرعت و دقت بالاست .دیاکو با  ارائه خدمات آنلاین علاوه بر افزایش سرعت در امور ثبتی به تحلیل آن پرداخته و شما در  فرایند اداری وقتهای زیادی را از دست ندهید. علاوه بر امور ثبتی که به صورت آنلاین، می‌توانید دفاتر پلمپ خود را دریافت نمایید.

کرج | میدان شاه عباسی | شهدای دانشجو | مجتمع اداری امیر | طبقه دوم
02632400680 - 02632207510
09120594830 - 09120475112
02632400680
بالا
پایین