هلدینگ دیاکو


دپارتمان تخصصی ثبت شرکت

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل می‌شود و هر یک از شرکا فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند.

شرکت با مسئولیت محدود نسبت به سرمایه تقسیم می‌شود نه به سهام. در این شرکت ورقه‌ای به نام سهام شرکت صادر نمی‌شود. این شرکت اغلب بین کسانی تشکیل می‌شوند که با هم آشنا هستند.

مطالب مرتبط:

شرکت با مسئولیت محدود بیشتر برای کارهای کوچک است که سرمایه زیادی نیاز ندارند و شرکا نیز علاقه به وارد کردن اشخاص دیگری از بیرون ندارند. این شرکت بر خلاف شرکت‌های سهامی نیاز به تشریفات ویژه ندارد کافیست یک شریک وجود داشته باشد و با جمع آوری آورده‌های نقدی و غیر نقدی شرکت تشکیل شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 

در این نوع شرکت حتما باید موقع ثبت شرکت کلمه "با مسئولیت محدود" ذکر شود، در غیر این صورت شرکت در قبال اشخاص ثالث و شرکت‌های تضامنی مسئول خواهند بود و تابع قوانین شرکت‌ها خواهد شد.

موسسه حقوقی دیاکو در کرج آماده ثبت شرکت با مسئولیت محدود از تمامی نقاط ایران شامل  تهران، قزوین، کرج، اصفهان، شیراز است. فقط کافیست مدارک خود را به کارشناسان حقوقی دیاکو ارسال کنید.

ویژگیهای شرکت با مسئولیت محدود

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به میزان دلخواه است.

در شرکت با مسئولیت محدود باید کل سرمایه تحویل مدیرعامل شود.

انتخاب بازپرس اصلی و علی البدل در شرکتهای با مسئولیت محدود اختیاری است.

در این شرکت مدیران شرکت برای مدت نامحدود انتخاب می‌شوند و افزایش سرمایه در این شرکت اختیاری است.

انتقال سهم شرکت تنها به وسیله سند رسمی صورت می‌گیرد.

در شرکت با مسئولیت محدود مدیران می‌توانند از بین شرکا یا از خارج انتخاب شوند حق رای در شرکت با مسئولیت محدود نسبت به سرمایه خواهد بود، یعنی اگر سرمایه فرد بیشتر باشد صاحب آرای بیشتری هستند.

شرکت با مسئولیت محدود یکی از پرطرفدارترین و متداول‌ترین شرکت‌های بازرگانی می‌باشد که بر خلاف شرکت‌های سهامی از همه ارکان‌های شرکت تجاری بهره‌مند است. یک یا چند نفر عضو در قالب‌های هیئت مدیره  در این شرکت انجام وظیفه می‌نماید.

روش تشکیل شرکت

وجود قرارداد کتبی به همراه امضای تمام شرکا

تنظیم به صورت سند رسمی

تأدیه تمام سرمایه نقدی و تقویم و تسلیم سهم الشرکه نقدی و غیر نقدی

 مشخص کردن میزان تقویمی سرمایه غیر نقدی شرکت

مسئولیت مدیران شرکت در قبال شرکت تا چه حدی است؟

مسئولیت مدیران و بی‌مبالاتی و سهل‌انگاری آنها فقط مسئولیت مدنی است. در قانون تجارت برای این مدیران قاعده خاصی در مورد مسئولیت ایشان پیش‌بینی نشده است و مسئولیت آن‌ها  در قبال پرداخت خسارت به اندازه  خطایی است که هر کدام از آنها  انجام داده‌اند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

گواهی عدم سوء پیشینه هیئت مدیره و مدیرعامل

مدارک هویتی اشخاص

موضوع فعالیت شرکت

نام شرکت

اشخاص دارای سابقه سوء پیشینه فقط می‌توانند سهام‌دار شرکت باشد. اشخاص خارجی امکان  ثبت شرکت در ایران دارند. آنها با ارائه پاسپورت و ترجمه مدارک و دریافت کد فراگیر اقدام به ثبت شرکت می‌نمایند.

اشخاص حقوقی هم می‌توانند با ارائه مدارک هویتی نمایندگان به ثبت شرکت در اقدام نماید.

شخص به تنهایی قادر به ثبت شرکت نیست برای ثبت شرکت حداقل باید دو نفر برای ثبت وجود داشته باشند.

در صورتی که مایلید مسئولیت و اداره شرکت و منافع آن را به عهده خودتان باشد و ۹۹ درصد سهام را به نام خود و یکدرصد سهام را به نام دیگری اختصاص دهید و سمت مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره را بر عهده بگیرد و حق امضا را نیز خود به عهده بگیرد و شخص دوم تنها عضو هیئت مدیره خواهد داشت و صرفاً سهامدار است. شرکت شما تک مدیر عامل است.

در حال حاضر امکان  تبدیل از شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص و بالعکس وجود ندارد.

ثبت شرکت با توجه برخی مسائل تخصصی حداقل ۱۰ روز تا حداکثر ۲ ماه انجام می‌شود.

اعضای اشخاص یک کارمند رسمی دولت هستند با شرایطی می‌توانند عضو هیئت مدیره باشند که تنها دارای ۳ درصد سهام باشند.

هیئت مدیره شرکت‌ها حداقل باید بالاتر از ۱۸ سال باشد.

شرکت با مسئولیت محدود برای کلیه امور بازرگانی مهندسی، کامپیوتری، خدماتی، صنعتی ،دیجیتالی، فناوری اطلاعات و سایر فعالیت‌ها را انجام می‌دهند.

در صورت درخواست ثبت شرکت با مسولیت محدود و شرکت‌های دیگر  با موسسه حقوقی دیاکو در کرج تماس حاصل نمایید و با کمترین هزینه و سریع‌ترین زمان شرکت خود را به ثبت برسانید.

کرج | میدان شاه عباسی | شهدای دانشجو | مجتمع اداری امیر | طبقه دوم
02632400680 - 02632207510
09120594830 - 09120475112
02632400680
بالا
پایین