هلدینگ دیاکو


دپارتمان تخصصی کد اقتصادی

تعریف پلاک ثبتی

پلاک ثبتی قطعه های فلزی به شکل مستطیل استکه شماره ملک با ذکر ناحیه مربوطه به آن حک شده است و در ملک نصب می‌شود.سابقا برای قریه و مزارع ازپلاک سنگی استفاده می کردند اما  چون این امر مخارج زیادی به همراه داشت ، امروزه به پلاک فلزی تبدیل شده است.

پلاک‌ها بخشی از شناسنامه ملک و آپارتمان هستند که توسط اداره ثبت اسناد واملاک برای شناسایی ملک مورد استفاده قرار می‌گیرد.از طریق شماره  آن می توانید به بسیاری از مشخصات ملک یا زمین یا آپارتمان دسترسی پیدا کنید. مثلا ملک از سمت شمال و جنوب و غرب و شرق متصل به ملک چه کسی است.

پلاک ثبتی در محدوده  قانون ثبتی آپارتمان در کل ملک قرار می‌گیرد.


سازمان املاک و اسناد برای اینکه بتواند اراضی را شناسایی کند ابتدا محل وقوع وقرارگیری آن را ارزیابی می کند این تقسیم بندی از استان‌ها شروع می شودوطبق آن به واحدهای کوچکتر و قابل شناسایی تفکیک و تقسیم می‌شوند و هر کدام از این واحدها یک بخش نامیده می شوند.

در مرحله بعدی هر کدام از قطعات به قطعات کوچکتر تبدیل می‌شود که به آن قطعه اصلی می‌گویند.  یک کد و یا یک شماره شناسایی برای آن قطعات در نظر گرفنه می شود که به آن پلاک ثبتی می ‌گویند. این قطعات به قطعات کوچکتری تقسیم میشوند که قطعات کوچکتر را قطعه مادر می‌گویندکه سازمان ثبت اسناد برای هرقطعه که درون قطعه اصلی است یک شماره اصلی در نظر می گیرد و یک شماره فرعی و ترکیب این دو شماره تحت عنوان پلاک ثبتی است، پلاک ثبتی اصلی و فرعی را می‌توانیم به نام و نام خانوادگی افراد تشبیه کنیم.

دریافتیم که سازمان ثبت و اسناد با هدف شناسایی هر ملک شماره را به صورت اصلی و فرعی به ملک اختصاص می‌دهد که  این شماره در صفحه دوم سمت راست  دفترچه مالکیت درج می‌شود که برای تشخیص شماره اصلی از فرعی آن را با علامت / ممیز ازهم جدا میکنیم به صورتی که شماره اصلی در چپ و شماره فرعی درسمت راست نوشته می‌شود.

مثلا برای شماره پلاک۱۹۶۸/۶۷که عدد ۶۷ که در سمت چپ ممیز نوشته شده شماره پلاک ثبتی اصلی و  و عدد ۱۹۶۸  که در سمت راست ممیز نوشته شده پلاک ثبتی فرعی  محسوب می شود.
در حین بررسی پلاک یک ملک با کلمات مفروز و مجزی برخورد میکنیم که مفروز به معنی جدا  کرده شده و مجزی هم به معنی جز به جز است.

 


 

آیا برای دریافت کد اقتصادی نیاز به پلاک ثبتی داریم ؟

جواب سوال این است ، اگر شما قصد دارید کد اقصادی دریافت کنید دو حالت وجود دارد یا خودتان مالک هستید و یا مستاجر .

شما باید کپی سند و یا اجاره نامه رسمی را ارائه دهید که در هر دو حالت پلاک ثبتی باید وجود داشته باشد .

 

آیا کدپستی همان پلاک ثبتی است ؟

جواب ، خیر کدپستی یک شناسه اماکن است که مرجع صادر کننده آن اداره پست است اما مرجع صادر کننده پلاک ثبتی ، اداره ثبت اسناد و املاک می باشد .

 


 

ما در هلدینگ دیاکو ، خدمات تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی را انجام میدهیم ، کافیست با ما تماس بگیرید : 02632400680

 


کلید واژه ها : دریافت کد اقتصادی در کرج, کدپستی در کرج, پلاک ثبتی در کرج, اداره مالیات کرج, اداره ثبت ملاک کرج, هلدینگ دیاکو, مدارک لازم برای کد اقتصادی, پلاک ثبتی, مدارک لازم برای کد اقتصادی, اخذ کد اقتصادی در کرج, پلاک ثبتی چیست, تعریف پلاک ثبتی ملک

 

کرج | میدان شاه عباسی | شهدای دانشجو | مجتمع اداری امیر | طبقه دوم
02632400680 - 02632207510
09120594830 - 09120475112
02632400680
بالا
پایین