هلدینگ دیاکو


دپارتمان تخصصی ثبت برند

علائم تجاری به نشانی گفته می‌شود که می‌توان کالاهای تولید شده و یا خدمات ارائه شده بین یک کالاها با کالای دیگر متمایز  ایجاد نماید.

ثبت علامت تجاری یکی از ضروریات کسب و کار و تجارت است. در این صورت مشتریان شما محصولات کسب و کار شما را با علامت تجاری شما می‌شناسند و اگر بتوانید سطح کیفیت محصولات و خدمات خود را در حد مطلوب نگه دارید، مشتریان خاص خود را خواهد داشت.

مطالعه بیشتر:

چه  علائم تجاری قابل ثبت می‌باشند؟

هر کلمه، عدد، حرف، ترسیمات هندسی، عکس، شکل ، رنگ یا ترکیبی از آنها که توانایی معرفی یک مجموعه را داشته باشند و باعث تشخیص یک کالا از یک سایر کالاها شوند، به عنوان علامت  تجاری قابل ثبت می‌باشند.

مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری در موسسه حقوقی دیاکو

تکمیل دو نسخه از اظهارنامه علامت تجاری

مدارک هویتی متقاضی مانند کپی شناسنامه و کارت ملی اشخاص حقیقی یا حقوقی

آخرین روزنامه رسمی و کارت ملی صاحبان اعضای شرکت و امضاء آنها

علامت تجاری باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

علامت تجاری باید از خلاقیت و نوآوری برخوردار باشد و تکراری نباشد. بعضی از افراد با افزایش یا کاهش یک علامت مدعی ثبت علامت تجاری می‌شوند که این کار مانع ثبت آن است.

علامت تجاری باید از روشنی و وضوح برخوردار باشد، به نحوی که موجب خطا و اشتباه ، فریب و گمراهی مخاطبان نشود.

علامت تجاری یک شرکت باید با علامت تجاری شرکت‌های دیگر متمایز باشد و قابل تشخیص باشد.

مدت اعتبار قانونی علامت تجاری چند سال است؟

مدت اعتبار قانونی علامت تجاری ده سال می‌باشد که می‌توان آن را به دفعات نامحدود و با پرداخت هزینه ها طبق مقررات تمدید نمود. اگر از  علامت تجاری حداقل ۳ سال استفاده نشود، قابلیت ابطال دارد.

فرق نام تجاری با علامت تجاری چیست؟

نام تجاری با علامت تجاری متفاوت است و آثار آنها با هم فرق دارند. اما در عرف تجاری،  ادبیات بازاریابی و نوشته‌های حقوقی این دو به جای یکدیگر به کار می‌روند.

نام تجاری اسمی برای فعالیت تجاری است در حالیکه علامت تجاری محصولات و خدمات یک شرکت را متمایز می‌کند. هدف نام تجاری معرفی یک بنگاه، موسسه یا فعالیت است اما هدف علامت تجاری معرفی کالا و خدمات خاص است.

مراحل ثبت علائم تجاری علامت تجاری و اسم تجاری هم با هم متفاوت هستند. علامت تجاری به آرم ،لوگو ،مارک و امثال این کلمات گفته می‌شود.

 علامت تجاری تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی در اداره ثبت علامت علائم تجاری که تابع  اداره کل مالکیت صنعتی است که طبق قانون در تهران ثبت می‌شود، اما ثبت نام تجاری تابع قانون تجارت و قانون ثبت شرکتها که در اداره ثبت شرکتهای تهران ثبت می‌شود.

آیا علامت تجاری ثبت شده  قابلیت انتقال دارد؟

علامت تجاری به طور موقت و دائمی قابل فروش و اجاره است. در حالی که انتقال نام تجاری غیر ممکن است، مگر اینکه با انتقال شرکت یا قسمتی از آن شرکت صورت گیرد.

مدت زمان ثبت علامت تجاری چقدر است؟

زمان ثبت علامت تجاری به عوامل زیادی از جمله طبقات برند مورد نظر و استعلام‌هایی که مورد نیاز بستگی دارد اما با توجه به پرونده‌های قبلی ۴۵ روز تا  دو ماه وقت لازم است.

آیا ثبت علائم تجاری بدون کارت بازرگانی ممکن است؟

 در صورتی دریافت گواهی ثبت علائم تجاری نیاز به کارت بازرگانی خواهد داشت که از حروف لاتین خارجی استفاده شده باشد، در غیر این صورت اگر برند فارسی باشد نیاز به ارائه کارت بازرگانی نیست.

مراحل ثبت علامت تجاری به ظاهر از کار ساده‌ای به نظر می‌آید و دارای پیچیدگی‌هایی است که  موسسه حقوقی دیاکو در کرج با دارابودن وکلای مجرب و متعهد ثبت شرکت، ثبت اختراع، ثبت لوگو و علامت تجاری و تمامی کارهای حقوقی شما را با  ارزان‌ترین قیمت و سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد رساند.

کرج | میدان شاه عباسی | شهدای دانشجو | مجتمع اداری امیر | طبقه دوم
02632400680 - 02632207510
09120594830 - 09120475112
02632400680
بالا
پایین