هلدینگ دیاکو


دپارتمان تخصصی طراحی وب سایت

به مجموعه صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند، وب سایت می‌گویند. وب سایت به مکانی در اینترنت گفته می‌شود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است. محتویات وب سایت‌ها بر روی کامپیوتری به نام سرور قرار می‌گیرد و مجموعه‌ای از سرورها شبکه جهانی وب را تشکیل می‌دهند.

وبسایت چیست؟
وبسایت چیست؟

در دنیای مجازی هم مانند دنیای واقعی هر سرور یا کامپیوتر برای اینکه از دیگر کامپیوترها قابل شناسایی باشد، توسط یک شماره شناسنامه یا آی پی مشخص می‌شود.

دامنه چیست ؟

دامنه یا دامین یا آی پی، برای ثبت نام وب سایت تخصیص داده می‌شود و هیچ دامینی را نمی‌توان شبیه به یکدیگر دانست. با آی پی از بین میلیاردها سایت اینترنتی، سایت شما در اینترنت پیدا شود.

برای ثبت نام دامنه خود می‌توانید با موسسه دیاکو تماس بگیرید.

هاست چیست؟

هاست در اصطلاح به سرور یا کامپیوتری گفته می‌شود که ذخیره نگهداری فایل‌های وبسایت شما را انجام می‌دهد. این فایل‌ها می‌تواند صفحات وب، عکس‌ها، فایل‌های css و جاوا اسکریپت باشد.

ظاهر یک سایت خوب چگونه باید باشد؟

وقتی که کسی وارد سایت شما می شود اولین موضوعی که نظر او را جلب کند شکل ظاهری سایت شماست. یک سایت خوب باید دارای هارمونی در رنگ‌ها و انواع عنوان خوان، دسترسی راحت به تمام محتواها و گرافیک خوب باشد.

 استفاده از فونت‌های مناسب و عدم استفاده از فونت‌های غیر واضح و نامربوط در ظاهر سایت تأثیر بسزایی دارد. رنگهایی با کنتراست پایین به عنوان پس زمینه برای سایت توصیه نمی‌شود. وجود تصاویر با حجم کم و بسیار جذاب می‌تواند حضور مخاطب را برای جستجو در سایت شما بالا ببرد.

همچنین لوگوی شما معرفی سایت شما است. سایت بدون لوگو معنا ندارد زیرا لوگو به عنوان نشانی از سایت شما در همه جا خواهد بود. لوگوی طراحی شده برای شما دارای یک بار معنایی خاص با موضوع سایت شما می‌باشد. در طراحی سایت باید از گرافیک مناسب استفاده کرده و گرافیک سایت نباید از رنگهای شلوغی و زننده استفاده کرد. رنگ بک گراند یا پس زمینه بایستی با رنگ متن کاملاً در تضاد باشد.

 مشکلات وب سایت‌هایی که بد طراحی  شده اند، چیست؟

عدم داشتن معیار مناسب با معیار گوگل، نرخ خروج بالای کاربران، مدت زمان استفاده خیلی کوتاه کاربران در سایت و عدم بازدید از صفحات متعدد است.

 یک سایت خوب دارای چه امکاناتی است؟

 یک سایت خوب می‌تواند دارای خبرخوان، نقشه سایت، بخش نظرات، نظر سنجی، بازی‌های آنلاین، اوقات شرعی آب و هوا، پادکست ، ویدئو کست، اسلایدر و غیره می‌باشد.

یک سایت خوب با  جستجو  و امکانات بازدی مخاطب اجازه می‌دهد که به محتوای مورد نیاز دسترسی داشته باشند.

عدم سازگاری چگونه باعث کم شدن بازدیدکنندگان می‌شود؟ 

بعضی از سایت‌ها فقط نسخه دسک‌تاپی دارند و در موبایل قابلیت سازگاری ندارد، در حالیکه طبق اعلام گوگل در سال ۲۰۱۵، کاربران در موبایل از کاربران دسکتاپ خیلی بیشتر هستند. با عدم دسترسی سایت با موبایل، بازدیدکنندگان سایت و کاربران سئو را محدود می‌سازند.

 

طراحی وبسایت چگونه باید باشد؟
طراحی وبسایت چگونه باید باشد؟

 استفاده بیش از حد میانبرها

 میانبرها متن‌هایی هستند که قبل یا بعد از هر صفحه محتوای مورد نظر نمایش داده می‌شوند. تبلیغات سایت و  راهنمای در سایت به صورت آنلاین است، این کار باعث می‌شود تمام صفحه نمایش را به خود اختصاص دهند.

 این  یک اشتباه بزرگ در طراحی وب سایت است که نه تنها تاثیر منفی می‌گذارد، بلکه منجر به افزایش نرخ دفع کاربر و رتبه پایین در موتورهای جستجو می‌شود.

همچنین پخش ویدیو یا صدا در یک وب سایت یا  آنچه که به کاربر خوش‌آمدگویی می‌شود، معمولاً این کار باعث افزایش دفع کاربری می‌شود.

 طراحی بدون فضای سفید

هنگامی که یک وب سایت با گرافی و متن بدون فضای سفید طراحی می‌شود، کاربر با ‌خواندن یا حفظ هرگونه اطلاعات در سایت خسته می‌شود.

 استفاده از عکس جعلی یا عکس های موجود در گوگل

عکاسی در طراحی وب سایت ارزشمند است هنگامی که شما از یک عکس جعلی یا ذخیره شده استفاده می‌کنید باعث عدم اعتماد در میان بازدیدکنندگان می‌شود و مخاطبان وب سایت شما پایین می‌آید. بهتراست از این عکاس بخواهید که چند عکس اورجینال برایتان بگیرد.

 استفاده از متن در قالب تصویر

 تمام مجموعه‌ها در وب‌سایت باید توسط موتورهای جستجوگر به راحتی ردیابی شوند، تا رتبه موتور جستجوگر شما بهبود یابد. تبدیل متن به تصویر و عکس ایده برای اهداف سئو است و همچنین استفاده از تصاویر به عنوان متن به وب سایت کندتر برای سود واقعی است،استفاده از فیلم‌ها و تصاویر بزرگ سرعت صفحه به شما را به طور زیادی کاهش می‌دهد، این کار باعث می شود که مردم از سایت شما خارج شوند.

 ابزارهای آنلاین در اینترنت وجود دارد که به کاهش تعداد پیکسل‌ها بدون از دست دادن کیفیت عکس کمک می‌کند و زمان بارگیری صفحات را برای بازدیدکنندگان وب کاهش می‌دهد.

 استفاده از لوگوی غیرقابل کلیک

 استفاده از لوگوی غیرقابل کلیک باعث می‌‌شود که سایت به عنوان یک سایت منقضی شده باشد. ۳۶ درصد بازدیدکنندگان با کلیک کردن بر روی آن به صفحه اصلی باز می‌گردد.  یک طراح سایت نام لگو را در یک تگ مناسب قرار دهد تا اطمینان حاصل شود که قابل کلیک است.

 نکاتی که یک طراح خوب باید بداند؟

 ۱- با پیشرفته دنیای اینترنت وب سایت‌ها گسترش و بسیاری داشتند و به همراه آنها بازاریابی‌های آنلاین صورت گرفته است که یکی از ارکان اصلی بازاریابی آنلاین، طراحی سایت است.

 ۲- شرکت‌ها برای بازاریابی آنلاین و طراحی سایت برای جذب مشتریان و سبقت از رقبای خود باید از یک تیم تخصصی و حرفه‌ای استفاده کنند.

۳- هلدینگ دیاکو یکی از مشهورترین شرکت‌ها برای طراحی سایت است که مهندسان طراح سایت دیاکو تخصص در تمامی زمینه‌های طراحی سایت دارند.

 ۴- تجربه کاری در طراحی سایت بسیار اهمیت دارد. طراحان وب سایت باید بدانند که یک تجربه کاری را چگونه ایجاد و یا چگونه نابود کنند.

 ۵- یک طراحی سایت خوب و باید جلوه جذاب و خلاقانه به سایت بدهد.

 ۶- طراح سایت خوب هرگز نباید فراموش کند که مخاطب باهوش است و باید سایت طراحی شده جذاب باشد که بتواند نیازهای مخاطبان را برآورده کند.

 ۷- طراح خوب باید تصاویر را با هم ترکیب کنند و در مکان مناسبی قرار دهد تا مخاطبان دوباره به سایت برگردند.

 طراحی یک سایت حرفه‌ای

عوامل اصلی که در طراحی سایت حرفه‌ای باید وجود داشته باشد، جذابیت، مسیریابی ساده و کارآمدی است. بسیار مهم است که سایت طراحی شده ساده و بدون پیچیدگی اضافه برای دسترسی کاربران به اطلاعات مهم باشد.

هنگام برنامه ریزی سایت به خصوص در بخش ‏ux یا همان قسمتی که با تجربه کاربری در ارتباط است ،لازم است که همه چیز به سادگی در دسترس باشد. یکی از مثالهای خوبی در این زمینه گوگل است وقتی که وارد وبسایت گوگل می‌شویدلوگوی  این شرکت ، نوار جستجو و امکانات مختلف سایت به راحتی در دسترس قرار می‌گیرد. پس از یک سایت حرفه‌ای می‌تواند مانند گوگل بسیار کامل آمد و محبوب قرار گیرد.

طراحی وبسایت چگونه باید باشد؟
طراحی وبسایت چگونه باید باشد؟

 

 اهمیت سرعت سایت

 هرچه سرعت لود بیشتر باشد به همان اندازه Bounce Rate یا نرخ پرسش سایت کمتر می‌شود این موارد باعث بهتر شدن تجربه کاری و بهبود رتبه گوگل می گردد.

 تحقیقات نشان می‌دهد که در وب‌سایت‌های مختلف خصوصاً سایت‌های فروشگاه‌ها همواره افزایش سرعت سایت باعث افزایش فروش می‌شود.

 محتوا گذاری در سایت چگونه باید مورد توجه واقع شود؟

در طراحی سایت حرفه‌ای محتوای سایت شامل اطلاعاتی مانند متن، عکس  و ویدیو، نوع چینش محتوایی و حتی سادگی در محتوا بسیار مهم است که هنگامی طراحی سایت باید از  ابتدا مورد توجه قرارداده  شود و مسیر قرار دادن محتوا در سایت ساده و بدون دردسر ایجادگردد. استفاده از لینک درون لیست  می‌تواند تاثیر بسیاری در بهبود سئو درون سایتی شما داشته باشد.

 افرادی  که درخواست یک سایت حرفه‌ای را دارند ،فکر می‌کنند که هزینه طراحی سایت حرفه‌ای زیاد است  و فقط شرکت‌های بزرگ از پس آن بر ‌می‌آید اما هزینه یک وب سایت حرفه ای  بسیار بیش از آن که برای آن پرداخت می‌کنید برای شما اعتبار، مشتری و مخاطب جذب می‌کند در حال حاضر  وب سایت‌های طراحی شده توسط هلدینگ دیاکو دارای امکانات بی نظیری شامل سئو one page، بهینه‌سازی عملکرد و سرعت سایت،  طراحی ul و ux متناسب برند و استفاده از آخرین طرح تکنولوژی‌های دنیا می‌باشد که نسبت به قابلیت آن در صفحه، افزایش فروش و درآمد هزینه بسیار کمی دارند.

کرج | میدان شاه عباسی | شهدای دانشجو | مجتمع اداری امیر | طبقه دوم
02632400680 - 02632207510
09120594830 - 09120475112
02632400680
بالا
پایین