هلدینگ دیاکو


دپارتمان تخصصی ثبت شرکت

 

نکات مهم در ثبت شرکت با مسئولیت محدود

طبق تعاریف در کتاب قانون تجارت

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ما در گروه تولید محتوای موسسه حقوقی دیاکو در خدمت شما هستیم که امروز می خواهم در خصوص شرکت با مسئولیت محدود شرکت مطالبی را ارائه نماییم.

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود


طبق تعریفی که در کتاب قانون تجارت شده است ، شرکت با مسئولیت محدود به شرکت هایی گفته می شود که بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول تعهدات قروض و سایر موارد میباشد پس پس مشخص گردید که در شرکتهای با مسئولیت محدود شرکا فقط به میزان سرمایه ای که توی شرکت دارند دارای تعهد هستند این موضوع یکی از مهمترین متفاوت های شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص است در شرکت با مسئولیت محدود در نام شرکت قید شود و این موضوع خیلی مهم و و عدم انجام آن باعث ایجاد تضمین در مقابل دیگران خواهد شد.

یکی از نکات مهم در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، تعیین مکان دفتر مرکزی میباشد، اگر شما یک آدرس اشتباه برای این کار ارائه دهید ، مطمئنا بعدا جهت دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی و دریافت کد اقتصادی دچار مشکل خواهید شد .

در اسم شرکت مسئولیت محدود نباید متضمن اسم هیچکس شرکا باشد یعنی اینکه اگر فامیلی شما فرضا جعفری است نبایستی در نام شرکتتون اسم جعفری باشد .
در شرکتهای با مسئولیت محدود سهم الشرکه شرکا نمی تواند به شکل اوراق تجاری قابل انتقال اعم از باعث می‌یابی اسم و غیره باشد الشرکه را نمی‌توان منتقل به غیر نمود مگر با رضایت عده‌ای از شرکا که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آنها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند انتقال سهم الشرکه به عمل نخواهد آمد مگر به موجب سند رسمی.
تعداد افراد مورد نیاز جهت تشکیل شرکت با مسئولیت محدود حداقل دو نفر می باشد.
مدت زمان تشکیل یک شرکت با مسئولیت محدود می تواند به صورت نامحدود باشد.

 

اگر چنانچه قصد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهر کرج و یا شهر های اطراف کرج ( استان البرز )  دارید، بهتر است با مشاورین ثبت شرکت ها در موسسه دیاکو تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ثبت شرکت رایگان بهره مند شوید .

دیاکو از اولین موسسات ثبت شرکت در استان البرز می باشد که می تواند شما را در راه ثبت شرکت همراهی نماید .

 

کلید واژه ها : ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت ، ثبت شرکت دیاکو ، ثبت شرکت در کرج ، ثبت شرکت در قانون تجارت ، تعریف ثبت شرکت مسئولیت محدود

 

 

کرج | میدان شاه عباسی | شهدای دانشجو | مجتمع اداری امیر | طبقه دوم
02632400680 - 02632207510
09120594830 - 09120475112
02632400680
بالا
پایین