ثبت شرکت دیاکو


دپارتمان تخصصی ثبت شرکت

با توسعه ی فضای کسب و کار، بیشتر فعالان اقتصادی به منظور افزایش سوددهی، اقدام به ثبت شرکت و موسسات تجاری یا غیر تجاری می  کنند. همچنین از آنجا که برای شرکت ها قوانین منظمی در چارچوب اساسنامه تدوین می شود، می تواند نقش قابل توجهی در ساماندهی فعالیت اقتصادیِ افراد داشته باشد.

 

هلدینگ دیاکو

ثبت شرکت اگرچه فرایندی زمانبر است اما تاحدی موجب اعتبار برنامه های تجاری می شود که بسیاری از شاغلان در این حوزه پیش از هر اقدامی برای ثبت شرکت گام بر می دارند. در واقع ثبت شرکت از جایی آغاز می شود که دو یا چند نفر تصمیم بگیرند در قالب شخص حقوقی فعالیت کنند، این افراد با تعیین میزان سرمایه و موضوع فعالیت شرکت مورد نظر ، مراحل ثبت شرکت را طی می کنند. شما می توانید برای مشاوره رایگان مربوط به ثبت شرکت با موسسه حقوقی دیاکو تماس بگیرید.

 

انواع شرکت

شرکت ها به چند دسته تقسیم می شوند که متقاضیان با توجه به موضوع فعالیت خود تصمیم می گیرند کدام یک را ثبت کنند. از پرطرفدار ترین شرکت های تجاری یا غیر تجاری شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشد اما انواع دیگر شرکت عبارتند از:

شرکت تضامنی

شرکت تعاونی

شرکت سهامی عام

شرکت غیر مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی

شرکت نسبی

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکتی است که سرمایه آن با سهام میان شرکا تقسیم می شود و مسئولیت سهامداران محدود به میزان سهام آن ها است. حداقل اعضا برای شرکت سهامی خاص سه نفر به همراه دو بازرس می باشد.

نکته1: بازرس نباید نسبت سببی یا نسبی با اعضا(سهامداران) داشته باشد.

نکته2: هر سال بازرس ها تعویض و هر دو سال یکبار اعضای شرکت تمدید می شود.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص مبلغ 1000000 ریال است که به صورت سهام های مساوی میان سهامداران تقسیم خواهد شد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

حداقل تعداد اعضا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود دو نفر می باشد، این نوع شرکت معمولا برای انجام امور تجاری یا غیر تجاری تشکیل می شوند که مبلغ سرمایه آن با توجه به میزان شراکت افراد مشخص خواهد شد. کمینه سرمایه اولیه شرکت های با مسئولیت محدود 1000000 ریال می باشد.

نکته3: در شرکت با مسئولیت محدود ضرورتی برای تمدید اعضا وجود ندارد.

پس از ثبت شرکت با مسئولیت محدود، اگر اعضا تمایل داشته باشند تغییراتی در آدرس شرکت، تعداد و یا سمت اعضا و... ایجاد کنند، لازم است این تغییرات را از طریق تنظیم صورت جلسه و آگهی در روزنامه رسمی اعلام نمایند.

نکته4: در عنوان شرکت با مسئولیت محدود، لزوما عبارت «با مسئولیت محدود» قید می شود.

ثبت شرکت اینترنتی

با توسعه شبکه اینترنتی در کشور و فراگیریِ این تکنولوژی، بسیاری از امور اداری و ثبتی از طریق سامانه ها صورت می گیرد. اداره ثبت اسناد و املاک کشور نیز برای تسهیل فرایند ثبت شرکت و موسسات، سامانه ای طراحی کرده است که به واسطه آن متقاضیان می تواند برای ثبت شرکت درخواست دهند.

 مراحل ثبت شرکت اینترنتی

  • ورود به سامانه ثبت شرکت و موسسات تجاری  
  • تکمیل فرم پذیرش، به صورت مرحله ای(ثبت اطلاعاتی مانند نام شرکت، موضوع فعالیت شرکت، آدرس شرکت، مبلغ سرمایه اولیه شرکت و غیره)
  • ارائه اساسنامه شرکت

برای درخواست ثبت آنلاینِ شرکت، با کارشنان دپارتمان حقوقی دیاکو کلیک کنید.

ثبت شرکت دانش بنیان

طی سال های اخیر نهادهای دولتی به منظور حمایت از ایده های نو، طرح حمایتی جدیدی ارائه دادند که شامل طراحی و  تولید محصول و خدمات حوزه فناوری های برتر می باشد.

شرکت دانش بنیان در واقع کالایی تولید نمی کند بلکه افراد تحصیلکرده در این واحدها به دنبال تولید و فروش اطلاعاتی هستند که می تواند موجب توسعه فناوری شود.

ثبت شرکت دانش بنیان در ابتدا مانند سایر شرکت ها است، به این صورت که متقاضیان پس از ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص، برای تبدیل آن در سامانه شرکت ها و موسسات دانش بنیان درخواست می دهند.

بعد از تایید اطلاعات در سامانه، شرکتِ متقاضی می تواند به مدت 2 سال از امتیاز های قانونی شرکت های دانش بنیان بهره مند شود.

 

کرج | میدان شاه عباسی | نبش کوچه شهدای دانشجو ( پارکینگ علاء الدین ) | مجتمع اداری امیر | طبقه دوم | واحد 4
02632400680
09120594830
02632400680
بالا
پایین