هلدینگ دیاکو


دپارتمان تخصصی ثبت شرکت

شهرک صنعتی اشتهارد بزرگترین شهرک صنعتی ایران است. این شهرک در حدود ۱۲۰ کیلومتری تهران واقع شده است. واحدهای صنعتی جدیدی و کارخانجات زیادی در این منطقه ایجاد شده که مشغول فعالیت هستند.

 

این شرکت‌های صنعتی و تولیدی برای گرفتن وام و انواع تسهیلات بانکی نیازمند ثبت شرکت هستند. در حقیقت یکی از بزرگترین مزیت‌های ثبت شرکت گرفتن وام‌های بانکی و اقساط طولانی مدت است.

موسسه حقوقی و ثبتی دیاکو یکی از کارآمدترین و ارزانترین موسسات ثبت شرکت در کرج است که با وجود نزدیکی اشتهارد به کرج می‌توان ثبت شرکت شما را به راحتی انجام دهد.

مراحل ثبت شرکت در شهرک صنعتی اشتهارد

اولین قدم برای ثبت شرکت انتخاب موضوع شرکت است. موضوع شرکت مطابق  قوانین شرعی باشد و ضامن منافع افراد باشد. در بعضی از موضوع‌های که فعالیت شرکت نیازمند اخذ  مجوز است،  باید از ارگان‌های مربوطه مجوز اخذ شود.

در قدم بعدی  باید نوع شرکت معلوم گردد. برای اینکه شرکت‌های فعال در شهرک‌های صنعتی مناسب‌ترین نوع شرکت،  ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت  و شرکت‌های سهامی خاص است.

 ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 یکی از رایج‌ترین شرکتهای تجاری و بازرگانی در ایران ششرکت با مسئولیت محدود

 می‌باشد. مطابق قانون ۹۴ تجارت قانون تجارت،  شرکت با مسئولیت محدود بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل می‌شود، بدون اینکه  سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشند، هر یک از شرکا  فقط به اندازه سرمایه خود تعهدات و قروض شرکت را بر عهده دارند. ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل ۲۰ روز کاری به طول می‌انجامد.

 

 مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرک صنعتی اشتهارد

 کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء در حال فعالیت

گواهی عدم سوء پیشینه

دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضای اعضاء

اخذ مجوز در صورت نیاز داشتن به مجوز

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود۱۰۰۰۰۰۰ ریال است.

 خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود

 

در این نوع  شرکت هیچ قانونی برای انتخاب مدیر ذکر نشده است و انتخاب مدیر از طریق اساسنامه یا شرکت‌نامه انجام می‌شود. در این نوع شرکت برخلاف شرکت‌های سهامی مدیران می‌توانند خارج از شرکا باشد.

شرکت سهامی خاص

 

شرکت سهامی خاص شرکتی است که سرمایه آنها به وسیله سهام‌داران تامین می‌شود. حداقل ۳۵ درصد از سرمایه شرکت باید در بانک در وجه شرکت در شرف تاسیس وارد کرد و گواهی آن در سامانه ثبت کردد و ۶۵ درصد باقیمانده در تعهد سهامداران باشد و  تحویل مدیر عامل شود. مدیرعامل هم باید  اقرار به دریافت نماید. در این شرکت هم حداقل سرمایه برای تاسیس ۱۰۰۰۰۰۰ ریال می‌باشد.

تفاوت شرکت سهامی خاص با شرکت با مسئولیت محدود

انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شرکت سهامی خاص اجباری و در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است و تعداد شرکا حداقل ۳ نفر می‌باشد.

در شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود افزایش سرمایه اختیاری است.

تقسیم سود در شرکت سهامی خاص نسبت به سهام و در شرکت با مسئولیت محدود نسبت به سرمایه شرکا است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص

تشکیل دو نسخه اساسنامه شرکت به امضاء سهام‌داران رسیده باشد.

ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین

تکمیل دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص

کارت ملی دهم اعضا گواهی

گواهی عدم سوء پیشینه

کپی آخرین روزنامه رسمی شرکت

تعیین اولین مدیران و بازرسان و قبول سمت آنها به همراه کپی شناس‌نامه

 

مؤسسه حقوقی دیاکو در کرج با دارا بودن کادر حقوقی و ثبتی کارآمد و حرفه‌ای ثبت شرکت،  ثبت برند، وکالت در انجام کارهای حقوقی و ثبتی، ثبت علامت تجاری و لوگو، اخذ جواز تاسیس کارخانجات، اخذ پروانه بهره برداری را  در کوتاه‌ترین زمان و ارزان‌ترین قیمت به انجام می‌رساند.  

کرج | میدان شاه عباسی | شهدای دانشجو | مجتمع اداری امیر | طبقه دوم
02632400680 - 02632207510
09120594830 - 09120475112
02632400680
بالا
پایین